Nisab Zakat Semasa RM 14,107.57

STATISTIK KUTIPAN DAN BILANGAN PEMBAYAR ZAKAT HARTA & FITRAH BAGI TAHUN 2016

BilJenis ZakatBil. PembayarAmaun
1HARTA80,192115,375,724.33
2FITRAH981,8946,873,258.00
JUMLAH1,062,086122,248,982.33

STATISTIK KUTIPAN DAN BILANGAN PEMBAYAR MENGIKUT JENIS ZAKAT TAHUN 2016

BilJenis ZakatBil. PembayarAmaun
1PENDAPATAN67,83956,065,029.47
2PERNIAGAAN2,77739,032,064.91
3WANG SIMPANAN6,60311,820,940.12
4SAHAM136414,250.40
5KWSP1,1852,146,066.57
6EMAS / PERAK360574,792.89
7QADHA116185,506.48
8HARTA8154,807,355.64
9TANAMAN255133,203.35
10TERNAKAN106196,514,.50
JUMLAH80,192115,375,724.33